Roblox Indir

Windows için ROBLOX

Çocuklarla büyük ölçüde popüler olan ancak oyun açısından zayıf olan Roblox, modern ebeveynler için bir ikilem sunuyor. Doğası gereği eğitici olmasına rağmen – ve birkaç cephede – çevrimiçi kullanıcı tarafından oluşturulan dünya yapısı gerçek güvenlik endişelerine ve çocukların paranızı harcayabileceği yepyeni bir yol sağlar.

Buradan İndirin

Ebeveynlerin nefret etmeyi sevdiği popüler bir oyun

Çocuklar arasında çok popüler

Bir kayanın altında (ya da belki de çocuklardan uzak) yaşamadığınız sürece, muhtemelen herkese açık, ancak 8 – 15 yaş arası çocuklara yönelik bir oyun platformu olan Roblox’u duymuş olacaksınız. bu bir oyun değil; oyun oluşturmanıza veya başkalarının oluşturduğu oyunlara katılmanıza olanak tanıyan bir platformdur.

Roblox, sadece hayal gücünüzle sınırlı oyunlar yaratmanıza izin verir. Savaşlar, engel parkurları, yarış oyunları, hazine avları ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Oyunlar herkes tarafından yapıldığı için, gerçekten ve büyük olasılıkla çocuklar, ünlü oyunların, orijinallerle hiçbir ilgisi olmayan markaların ve garip ve inancı hikayelerle dolu. Kuşkusuz, bazı oldukça iyi oyunlar da zaman zaman içeri girer.

Oynamak için, bazı kayıt ve indirme çemberlerinden atlamak zorunda kalacaksınız, ancak temel oyun ücretsizdir. Premium özelliklere erişim sağlayan, ticaret yapmanıza ve reklamları kaldırmanıza olanak tanıyan Builders Club adlı premium bir katman var. Ayrıca, gerçek dünya parası karşılığında premium ürünler satın almanızı sağlayan bir oyun içi para birimi olan Robux da var.

Bir oyunun kalitesini değerlendirdiğimiz düzenli yollar açısından Roblux yüksek puan almıyor. Grafikler korkunç, kontroller tıknaz ve oyun düzensiz. Yani, oynayan çocuklar umursamıyor. Roblox geliştiricileri, eksikliklere rağmen çok eğitici olduğunu savunuyor. Oyun oluşturma ve yapısal veya diğer zorlukları çözme konusunda çok fazla yaratıcılık var ve kesinlikle oyun içinde satın alma, ticaret ve satıştan öğrenilecek dersler var.

Yine de, oyunun çocuklar için uygun olmadığını iddia eden insanlar var. Bu bir dereceye kadar doğrudur. Birincisi, oyun tamamen kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe dayanmaktadır – bazı kullanıcılar iyi insanlardır, bazıları değildir. Ayrıca, kullanıcıların gerçekten çocuk olmasını sağlamanın bir yolu yoktur – internetteki herhangi bir yerde olduğu gibi, yetişkin olabilirler ve şüpheli motifleri olabilirler.

İkincisi, oyun genellikle hacklenir (çoğu zaman diğer çocuklar tarafından eğlenmek için), ancak bazen bu hackler, şiddetli veya cinsel nitelikte (patentsiz) uygun olmayan oyunlarda ve değişikliklerde ortaya çıkar. Teorik olarak uygun olmayan içeriğin bir çocuğun ekranına ulaşmasının birkaç yolu vardır – oyunlar uygun olmayabilir, alınan mesajlar uygun olmayabilir, arkadaşlık istekleri … fikri anlayabilirsiniz.

Hem Roblox hem de ebeveynler bu tehdidi en aza indirmek için adımlar atmış ve atabilirler ve platform izlenir. Roblox ayrıca, özellikle ebeveynler için çok miktarda içerik oluşturdu ve platformun mümkün olduğunca güvenli bir şekilde nasıl kurulacağı, sorunların nasıl bildirileceği ve çocuğunuzun çevrimiçi ortamda daha güvenli olmasına nasıl yardımcı olacağınız konusunda çok sayıda tavsiye sunuyor.

Yine de, platformun doğası ve internetin doğası, her zaman kesinlikle güvenli olamayacağı anlamına gelir. Oynamak isteyen bir çocuğunuz varsa, bu her zaman aklınızda bulundurmanız gereken bir şeydir.

Bizim almak

Roblox, birçok açıdan iyileştirmeler yapılabilen bir oyundur. Eğlence için potansiyel olarak sadece oyun platformunun yararları göz önüne alındığında, çoğu yetişkinin oynamayı seçeceği bir şey değil, bazı yönlerden hayal kırıklığı yaratıyor. İkincisi, güvenlik endişeleri meşrudur ve bir çocuktan sorumluysanız kesinlikle sizi ilgilendirmesi gereken bir şeydir. Üçüncüsü, muhtemelen Roblox’tan alabileceğiniz bazı gerçek eğitimsel faydalar olmasına rağmen, eksiler ve oyunun para merkezli odaklarından daha ağır basarlar.

(SSS) sıkça Sorulan Sorular

Bu sürüm Windows içindir. Ayrıca Mac, iOS, Android, Amazon Cihazları, Xbox One, Oculus Rift ve HTC Vive gibi diğer birçok platformda da erişebilirsiniz.

Daha iyi bir alternatif var mı?

Yetişkin bir bakış açısıyla, kesinlikle. Kelimenin tam anlamıyla Roblox’tan daha iyi binlerce oyun var. Roblox oynamak isteyen bir çocuk için, hayır: muhtemelen Roblox veya büstü.

İndirmeli misin?

Bir çocuk ısrar edebilir, ancak sağ beynindeki hiçbir yetişkin Roblox’u gönüllü olarak indiremez.

Leave a Reply