Fraps Indir - Güncellendi 2021

Fraps Indir – Güncellendi 2022

5/5 - (2 votes)

Oynadığınız oyunları yakalama ve ekranınıza bir şeyler kaydetme ihtiyaçları da dahil olmak üzere bir oyuncunun birçok ihtiyacına hizmet eden milyonlarca ve daha fazla uygulama var. Bu tür yazılım programlarından biri “saniye başına kare hızı” ndan türetilen FRAPS’tır. Uygulama ile, hizmet için ödeme yapmanız gerekecek olsa da, oynadığınız oyunları istediğiniz kadar uzun süre kaydedebilirsiniz.

buradan Indirin

Fraps Indir

FRAPS NEDIR?

Yukarıda belirtildiği gibi, FRAPS, oyun ve video kaydetmenin yanı sıra canlı akışları, ekran görüntülerini alma ve oyununuzun performansıyla ilgili diğer şeyleri içeren geniş işlevlere sahip bir yazılımdır.

Programı popüler yapan ana şeylerden biri, filmler gibi diğer şeyleri de kaydetmenize izin vermesidir. Bununla birlikte, farklı oyunların PC’nizde nasıl oynandığını anlamanıza yardımcı olmak için sentetik kıyaslama için de kullanıldığından, kayıt için bir araçtan çok daha fazlasıdır.

Aracın kıyaslama işlevi sayesinde, oyununuzun en iyi performansı gösteren grafik ayarlarında kolayca performans gösterirken, performansla ilgili sorunları gidermenize de yardımcı olabilir. Hem oyuncular hem de oyuncu olmayanlar için hala en popüler işlevi kalan DirectX ve OpenGL kullanan bilgisayarlardaki kayıt seçeneğidir.

Kıyaslama Yazılımı  – Ekranınızın bir köşesinde saniyede kaç kare (FPS) elde ettiğinizi görün. Özel karşılaştırmalar yapın ve iki nokta arasındaki kare hızını ölçün. İstatistikleri diske kaydedin ve kendi incelemeleriniz ve uygulamalarınız için kullanın.

Ekran Yakalama Yazılımı  – Bir tuşa basarak bir ekran görüntüsü alın! Ekranı her yakalamak istediğinizde bir boya programına yapıştırmaya gerek yoktur. Ekran görüntüleriniz de otomatik olarak adlandırılır ve zaman damgası eklenir.

Gerçek Zamanlı Video Yakalama Yazılımı  – En sevdiğiniz oyunu oynarken hiç video kaydetmek istediniz mi? Machinima devrimine katıl! VCR’ı atın, bir DV kamera kullanmayı unutun, oyun kaydı hiç bu kadar kolay olmamıştı! Fraps saniyede 1152×864 ve 100 kareye kadar ses ve video yakalayabilir! Tüm filmler olağanüstü kalitede kaydedilir.

Fraps, Vista ve DirectX 10 oyunlarını destekliyor. Vista Masaüstü Pencere Yöneticisi (DWM) DirectX üzerinden çalıştığından, artık Vista’daki diğer oyunlarda veya 3D uygulamalarda olduğu gibi masaüstünden ekran görüntüsü alabilir ve video kaydedebilirsiniz.

FRAPS İNDIRME VE YÜKLEME

Fraps indirmek ücretsiz ve oldukça basittir. Ancak, başlamadan önce bilgisayarınızda Winrar olduğundan veya zip dosyalarını açmak için kullanabileceğiniz başka bir program olduğundan emin olun. Yazılımı indirmek için izlenecek adımlar şunlardır:

 1. WinRAR’ınız yoksa, yapılacak ilk şey  bu bağlantı üzerinden indirmektir . Bilgisayarınız için doğru olanı arayın ve kurmasını sağlayın. FRAPS web sitesinden indiriyorsanız bu uygulama programına ihtiyacınız olmayacaktır.
 2. Bu yapıldıktan sonra, FRAPS’ın resmi web sitesine gidin.
 3. Sayfanın üst menüsünde veya sayfanın altında İndir’i tıklayın ve “Ücretsiz İndirme sayfasına gidin” i tıklayın.
 4. İndirme sayfası şimdi ekranınızda görünecektir. Sadece FRAPS 3.5.99 Kurulumunu İndir’e tıklayın (Sürüm değişebilir).
 5. Şimdi devam edip indirilen programı açıp yüklemesine izin vermek için evet’i seçebilirsiniz.
 6. İndirme işlemi tamamlandığında, tamamlandığını gösterir. Şimdi programı kapatma zamanı.

Not:  Medya ateşinden veya başka yerlerden indirirseniz ve bir zip dosyasında gelirse, yüklemeden önce WinRAR’ı açmanız gerekir.

EKRAN KAYDI İÇIN NASIL KULLANILIR

Yardımcı programı indirmek düz olsa da, kayıt çeşitli işlevlerle birlikte geldiğinden çok kolay bir şey değildir. İşte adımlar.

 1.  Programınızı başlatın ve bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin vermek için “Evet” i seçin.
 2. Filmler’i seçin. Kaydınızın ayarlarını yapmak için kullanacağınız şey budur. Video kaydetmek istediğiniz videoysa, Filmler’i seçtikten sonra varsayılan bir program seçmeniz gerekir.
 3. Sayfanızın üst kısmında “Filmleri kaydetmek için klasör” göreceksiniz. Onu orada bırakabilir veya kaydedilen videolarınızın nereye kaydedileceğini değiştirebilirsiniz.
  Video Yakalama Kısayol Tuşunu not edin, çok önemlidir. Değiştirmeye karar verebilirsiniz.
 4. İstediğiniz Video çekim ayarını seçin. Çoğu Video için 30 fps yeterlidir. Ne kadar yüksek giderseniz, kalite o kadar iyi olur, ancak hepsi bilgisayarınızın ele alıp alamayacağına bağlıdır.
 5. “Tam Boyut” veya “Yarım Boyut” seçebilirsiniz.
 6. “Win10 Sound Kaydet” seçeneğini seçin (Win7 kullanıyorsanız, göreceğiniz şey budur).
 7. Herhangi bir kayıt cihazı veya mikrofon kullanıyorsanız, “Harici girişi kaydet” seçeneğini ve ardından mikrofonunuzu seçin. Görmüyorsanız, mikrofonu çıkarmanız ve sonra tekrar takmanız gerekebilir. Hala görünmüyorsa, FRAPS’ı yeniden başlatmanız gerekebilir.
 8. Farenizi gizlemek isteyip istemediğinizi ve başka herhangi bir seçeneği seçin.
 9. Ardından, “Filmi her 4 Gigabaytta ayır” kutusunu işaretlemeye karar verebilirsiniz. Bu, videonuzu her 4 GB’den sonra böler.
 10. Ayarlarınızı tamamladıktan sonra, oyununuzu veya kaydetmek istediğiniz her şeyi başlatın ve ardından “Video Yakalama Kısayol Tuşu” nuza basın. Bu, sahip olduklarınızı kaydetmeye başlayacaktır. Bilgisayarınızın sol köşesindeki FRAPS simgenizi kontrol ederseniz ve kırmızı renkte görürseniz kayıt yapar. Hala sarı ise, tekrar denemeniz gerekir.

Videonuzu kaydettikten sonra, orada olup olmadığını görmek için kaydedildiği konuma gidin. Kaydınız doğru şekilde başlamadan önce, ne alacağınızı görmek için test kaydını da düşünebilirsiniz.

Not: 

Program için ödeme yapmadığınız sürece, oyun ve video kaydetme konusunda kullanımında bazı sınırlamalar vardır. İlk sınırlama, 30 saniyeden fazla video kaydedemeyeceğinizdir. İkinci olarak, kaydedilen videoda bir filigran olacaktır. Satın almak için FRAPS yardımcı programındaki yardıma tıklayın ve siteye yönlendirileceksiniz. Orada, yukarıdaki menüden “Satın Al” ı seçin, ödeme yönteminizi seçeceksiniz.

Diğer sorular

FRAPS satın almanın maliyeti nedir?

FRAPS şimdilik 37 dolara mal oluyor, ancak her şey gibi fiyat da değişebilir.

FRAPS buna değer mi?

OBS gibi oyunları ücretsiz olarak kaydetmek ve düzenlemek için kullanabileceğiniz FRAPS gibi benzer programlar olsa da, Fraps, oyununuzun performansını izleme ve sorun giderme de dahil olmak üzere başka şeyler yapmanıza izin verdiği için çok daha fazlası ile birlikte gelir. Bununla birlikte, hepsi ne istediğine bağlı, ancak 37 $ ‘da, Xfire gibi tamamen ücretsiz olan uygulamalar olduğunda çok fazla olabilir.

FRAPS bir virüs mü?

FRAPS bir virüs değildir. Yanlış kaynaklardan indirilenler dışında, bilgisayarlara virüs ve kötü amaçlı yazılım getirme ile hiçbir zaman ilişkilendirilmemiştir.

Tags:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply