FL Studio Indir

FL Studio İndir

Buradan İndirin

DAW programı

FL Studio, EDM ve Hip Hop gibi çeşitli müzik türlerine uygun müzik besteleyebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz, kaydedebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz, karıştırabileceğiniz ve ustalaşabileceğiniz bir yazılım müzik üretim ortamı veya Dijital Ses İş İstasyonu’dur. Program, grafik kullanıcı arayüzü olarak hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar tarafından anlaşılabilen desen tabanlı bir müzik sıralayıcı kullanır. Ayrıca bir Sanal Stüdyo Teknolojisi aracı olarak hizmet vermektedir. Bu, FLS’yi enstrümanlar ve ses araçlarıyla diğer ses iş istasyonu programlarında kullanmanızı sağlar. Windows için FL Studio’yu Windows 8.1 ve Windows 10 çalıştıran herhangi bir bilgisayara indirebilirsiniz.

enstrümanlar 

FL Studio masaüstü ve iş akışı, farklı kaynaklardan enstrümanlar ve örnekler yüklemenizi sağlar. Müziği canlı yayınlamayı seçebilir veya not verilerini manuel olarak girebilirsiniz. Manuel giriş, harici seslerin kaydedilmesini ve efektlerin eklenmesini içerir. Tüm karışım daha sonra karıştırıcıdan çalınabilir. Bir projeyi tamamladıktan sonra, dosyayı FLP veya ZIP dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Dosyalar ayrıca WAV, MP3 veya OGG ses dosyalarına aktarılabilir veya oluşturulabilir. 

FL Studio’yu başlattıktan sonra bir dizi pencere göreceksiniz. Her birini diğer araçlarla çakışacak şekilde taşıyabilir veya yeniden boyutlandırabilirsiniz, böylece bunların tümünü ekranınızda görebilir. Çalışmalarınızın çoğu Kanal Rafı, Piyano rulosu, Mikser ve Çalma Listesi’nde yapılacaktır. Kanal Rafı, adım dizileri biçimindeki herhangi bir enstrümanla melodik bir desen oluşturmanızı sağlar. Bu kalıp tabanlı ızgara sıralayıcı, rafınız tek bir perküsyon örneği tutarken davul döngüleri oluşturmak için yapılır.

Adım Sıralayıcıya ek olarak, denetleyici klavyesi aracılığıyla gerçek zamanlı olarak müzik besteleyebilir veya perküsyon örneklerini tetiklemek için Piyano Rulosunu kullanabilirsiniz. Adım Sıralayıcı ve Piyano Rulosu her kanalda değiştirilebilir ve bir seferde bir enstrümantal kanal için not verilerini tutar. Desen Seçiciye doğru ilerlerken, oluşturabileceğiniz benzersiz desenlerin kapsamlı bir listesine sahip olduğunuzu görebilirsiniz. FLS, bu listeyle 999 desen oluşturmanıza olanak tanır. 

Düzenleme ve Düzenleme 

FL Studio, projenizin tüm öğelerini bir Oynatma Listesinde düzenler. Bu, bitmiş ürünü duymanızı sağlar. Desen Klipleri, Ses Klipleri ve Otomasyon Kliplerini barındıran çok amaçlı Klip Parçalarının bir yığını olan Çalma Listesi penceresinden farklıdır. Bunu, herhangi bir klibi veya dosya türünü sıranızdaki herhangi bir yere koymak ve Klipleri kaplamak için kullanabilirsiniz. 

Çalışmanızı düzenlemek için kullanabileceğiniz başka bir araç Seçici Paneli’dir. Farklı Klipleri Oynatma Listesine seçebilir, sürükleyebilir ve bırakabilir. Yatay veya dikey olarak hareket ettirilebilirler, ancak Oynatma Listesi ve yakınlaştırma düzeyindeki snap ayarlarına bağlı olacaktır. Bunu ses dosyalarını yeniden adlandırabileceğiniz ve renk koordine edebileceğiniz için içeriği yönetmek için de kullanabilirsiniz. 

Tam özellikli DAW programı 

FL Studio müzisyenler ve yapımcılar için uygun bir programdır. İster yeni başlayan ister profesyonel olun, kullanımı kolay kullanıcı deneyimi, parkurunuzu daha verimli oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca Piyano Rulosu, Desen Seçici ve Seçici Paneli gibi kendi benzersiz seslerinizi oluşturmanın çeşitli yollarını bulacaksınız. Genel olarak, FL Studio müziğini olabildiğince hızlı başlatmak isteyenler için iyi bir programdır. 

Leave a Reply