Adobe Audition Cs6 Indir

Profesyonel ses editörü ve post prodüksiyon paketi

Adobe Audition, Adobe büyük paranın müzik oluşturma yazılımında olduğunu görene kadar Cool Edit Pro adlı basit bir ses editörü olarak hayata başladı.

Buradan İndirin

Son derece profesyonel bir kayıt paketi

Adobe Audition, Adobe ürünlerinden beklediğiniz tüm iyileştirmeleri sunan, ancak yeni başlayanların teknik jargonda bocalamalarına neden olabilecek çok kanallı bir kayıt stüdyosudur. İlk kurulumdan sonra Adobe Audition  , sabit sürücünüzde uyumlu ses formatlarını arar,  ancak hangi dosya türleriyle ilişkilendirmek istediğinizi sorar. Aksi takdirde program, sabit sürücünüzdeki her bir ses dosyasını algılar, yani Adobe Audition kitaplığınız karışık bir karmaşa olur.

Adobe Audition’ın  arayüzü temiz . Dosya, Efektler, Ana ve Karıştırıcı  bölümlerini ayrı ve geri döndürülmesi kolay tutmak için her pencere sekmelerle  ayrılmıştır. Düzeni beğenmezseniz, Adobe, bu pencereleri ayırmanıza ve seçtiğiniz bir konuma taşımanıza izin veren bir Kilit Açma Paneli seçeneği sunmuştur. Üzerinde çalıştığınız proje türüne göre kendi yeniden düzenlemelerinizi işyeri şablonları olarak kaydedebilirsiniz.

Adobe Audition’ın tüm düzenleme olanaklarını açıklamak için, ses kompozisyonu ve sıkıştırmanın en ufak teknik özelliklerine girmeniz gerekir, ancak kavramak için dört ana mod vardır. İlki   , dalgayı grafik biçiminde görüntüleyen Dalga Biçimi Ekranıdır . İkincisi,   frekans aralığını renklerle grafik olarak görüntüleyen Spektral Frekans EkranıdırLogaritmik Görüntü  tam olarak aynı şeyi yapar, ancak dalgayı bir Logaritma olarak açıkça gösterir. Stereo ses üretmek   için, stereo sesi mükemmel şekilde senkronize etmenizi sağlayan Spektral Pan Ekranı  ve  Spektral Faz Ekranı da vardır.

Basit kes ve yapıştır düzenleme

Adobe Audition’daki gerçek düzenleme, çoğu ses ve video düzenleme programında ortak olan, zamana dayanan kesme ve yapıştırma işlevleri kullanılarak gerçekleştirilir. Sadece bir giriş ve çıkış noktalarını işaretleyin ve sesi istediğiniz gibi kesip yapıştırın. Bununla birlikte, program, vuruş kalıplarını ve ritimleri algılayabildiği  ve buna göre giriş ve çıkış noktaları belirleyebildiği için bundan çok daha gelişmiştir  .

Yine de bu işlevi kullanmak için, Yardım kılavuzunu (neyse ki çok açık ve ayrıntılı) incelemek için uzun zaman harcamanız gerekecek. Ayrıca, Frekans Uzay Düzenleme adı verilen ses düzenleme alanında nispeten yeni bir işlev de kullanabilirsiniz   ; bu, bir bütün olarak dalga yerine sesin belirli frekanslarını düzenleyebileceğiniz anlamına gelir. Elbette, karmaşık bozulmalardan belirli frekansların perde bükülmesine kadar değişen seslere uygulayabileceğiniz bir ton efekt de vardır.

Tüm Adobe ürün paketi gibi, Adobe Audition da kreasyonlarınız üzerinde ve çevrimdışı çalışmanıza olanak tanıyan Creative Cloud’un bir parçasıdır. En son sürümde Adobe, çok kanallı düzenlemeyi de geliştirdi, yeni efektler ekledi ve gürültü azaltmayı iyileştirdi. Ayrıca yakın zamanda eklenen faz düzeltme araçları artı VSTi sanal enstrüman desteği ve yerel 5.1 surround desteği. Çok kanallı düzenleme paketi, klipleri Çok Kanallı Görünümde gruplayarak zamandan tasarruf etmek ve tutarlılığı korumak için iyileştirildi  . Buradan çok daha kolay kırpabilir ve solabilirsiniz. Ayrıca   belirli dosya formatlarını, konumları, dosya adı şablonlarını ve daha fazlasını uygulayarak tüm ses dosyalarını toplu olarak kaydedebilirsiniz .

Adobe Audition’dan en iyi şekilde yararlanmak için oldukça iyi bir ses kartına ihtiyacınız olacağını unutmayın. MIDI desteğiyle ilgilenenler için Adobe Audition bu alanda pek bir şey sunmuyor ve birçok kullanıcı bunu programın yapılandırılması gereken en kafa karıştırıcı yönlerinden biri olarak bildiriyor.

Son derece parlak bir kayıt paketi

Adobe Audition, yalnızca çok kanallı ses üretimi konusunda ciddi olanlar için tasarlanmış çok gelişmiş bir programdır. Basit bir ses editörü arıyorsanız, bu çok ileri düzeydedir ve sizi sadece hayal kırıklığına uğratacaktır. Ancak profesyonel düzenlemeye ilk birkaç adımınızı atmak istiyorsanız, kapsamlı Adobe yardım kılavuzu, bu zengin ve karmaşık programdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır.

Adobe Audition’daki en son büyük güncelleme, video düzenleme işlevselliğini ve performansını iyileştirmek için ince ayar yapıldı. Artık HiDPI desteğine , genişletilmiş  video formatı desteğine ve  gelişmiş Konuşma Hacmi Düzenleyicisine sahip olan iyileştirilmiş bir kullanıcı arayüzü var  .

Diğer geliştirmeler arasında  iyileştirilmiş video performansıSoundbooth dosya desteği ve iXML desteğinin eklenmesi bulunmaktadır  .

Değişiklikler

 • Adobe Audition’daki en son büyük güncelleme, video düzenleme işlevselliğini ve performansını iyileştirmek için ince ayar yapıldı. Artık HiDPI desteğine , genişletilmiş  video formatı desteğine ve  gelişmiş Konuşma Hacmi Düzenleyicisine sahip olan iyileştirilmiş bir kullanıcı arayüzü var  .Diğer geliştirmeler arasında  iyileştirilmiş video performansıSoundbooth dosya desteği ve iXML desteğinin eklenmesi bulunmaktadır  .

Artıları

 • Çok kanallı düzenlemeyi destekler
 • Sekmeli arayüzü temizle
 • Frekansların düzenlenmesine izin verir
 • Yerel 5.1 surround sesin düzenlenmesini destekler
 • Çok hızlı açılma süresi
 • Creative Cloud ile entegre

EKSİLERİ

 • MIDI destek kompleksi
 • Kolay düzenleme için ‘basit’ mod yok
 • Uzun kurulum süreci
 • CD yazma aracı yok
 • Creative Cloud aboneliği gerektirir

Leave a Reply